05.05.2014

 

DİGİTEST firmasının desteğimizle hazırladığı

AKAR - Akıllı Atış Eğitim Robotları Geliştirme

Projesi teknoloji ödüllerinde finale kaldı!

Akıllı Atış Eğitim Robotu (AKAR); Güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen “atış” ve “keskin nişancılık” eğitimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış, eğitmen tarafından tanımlanacak farklı senaryolarda kullanılabilen, hareket kabiliyetine sahip otonom bir araçtır. AKAR Akıllı Atış Eğitim Sisteminin benzerlerine göre en önemli üstünlüklerinden biri rehin kurtarma operasyonlarına yönelik eğitimlerde kullanılabilmesi için tek bir mobil platform üzerine iki adet hedef sistemi konulabilecek olmasıdır. İvmeli hız kontrolü, frenleme kontrolü, uzaktan kontrol, 
navigasyon, farklı senaryolar belirleyebilme ve hedef sistemi gibi özelliklerin bulunduğu robotta, gece eğitimleri için ışıklandırma, araç kontrol, navigasyon, engel tespit, haberleşme ve personelin performanslarının takibi sistemleri de bulunmaktadır.


AKAR Emniyet Genel Müdürlüğü personel eğitimlerinde, Özel Harekât Daire Başkanlığında, Kara Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı poligonlarında ve özel eğitim merkezlerinde kullanılabilecektir.

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Sosyal Simge
  • Google+ Social Icon

Copyright © 2017 Hedef Arge Danışmanlık 

Designed by HEDEF ARGE