EĞİTİM AMAÇLI ELEKTRONİK DENEY SETLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ ÇAĞRISI- 1511-DENEYAP-2019-1

 

Cumhurbaşkanlığı tarafından, 81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına yönelik olarak bir program başlatılmıştır. Bu atölyelerde ya da lise ve orta öğretim kurumlarında mikroişlemci/mikrodenetleyici geliştirme kartlarını, sensör birimlerini ve diğer yardımcı arayüz modüllerini içeren benzer deney setlerine olan ihtiyacın da yıllar içerisinde orantılı olarak büyümesi beklenmektedir.

 

Bu çağrı kapsamında lise ve orta öğretim öğrencileri tarafından eğitim amaçlı kullanılabilecek açık kaynak kodlu, yaygın geliştirme ortamlarıyla uyumlu, aynı zamanda katma değeri ile birlikte ticari değer oluşturabilecek ürünlerin geliştirilmesi beklenmektedir.

 

Aşağıdaki başlıklarda verilen konular bu çağrı kapsamında değerlendirilecektir:

  • Geliştirilecek olan deney setleri esnek donanım yapısına sahip ve asgari muadil başlangıç geliştirme setlerinin sahip olduğu özellikleri kapsamalıdır. Geliştirilecek olan set, ek donanımların modüler olarak üzerine eklenebildiği bir mimariye sahip olabileceği gibi temel bileşenleri içeren tek bir parça olarak da tasarlanabilir. ,

  • Proje çıktısı ürün, muadillerine göre donanımda ve/veya yazılımda farklılık ve katma değer yaratabilmelidir.

  • Donanımın bütün fonksiyonlarının kullanımına ilişkin detaylar ve bu fonksiyonların uygulama örnekleri kullanım kılavuzu içerisinde sunulmalıdır.

  • Genel amaca yönelik olabileceği gibi, özel uygulamalara yönelik (robotik, nesnelerin interneti, sağlık teknolojileri, giyilebilir teknolojiler, insansız hava araçları vb.) özgün eğitim amaçlı deney setleri de bu kapsamda değerlendirilecektir.

 

Çağrı Açılış Tarihi: 16/07/2019

Çağrı Kapanış Tarihi: 18/10/2019

Proje Öneri Başvuru Tarihleri: 16/08/2019 – 18/10/2019 Saat: 17.30

Proje Süresi Üst Sınırı: 24 ay

Proje Bütçesi Üst Sınırı: 1.500.000 TL

Ortaklı Proje Bütçesi Üst Sınırı: 2.000.000 TL

Çağrı dokümanı için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız...

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Sosyal Simge
  • Google+ Social Icon

Copyright © 2017 Hedef Arge Danışmanlık 

Designed by HEDEF ARGE