EUREKA- Singapur ile GlobalStars Çağrısı

EUREKA üyesi olmayan ülkeler ile işbirliği yapma imkânı sağlayan bir EUREKA girişimi olan GlobalStars kapsamında firmaların Singapur ile ortak projelerinin destekleneceği EUREKA çağrısı açılmıştır.

 

Singapur’un yanı sıra EUREKA üyesi ülkeler Türkiye, Belçika, Birleşik Krallık, Çekya, Danimarka, Hollanda ve İspanya çağrıya dâhil olan ülkeler arasındadır. Çağrı kapsamında desteklenecek projeler EUREKA Network projesi olarak değerlendirilecektir.

 

EUREKA Network Projeleri: Pazara yakın yenilikçi Ar-Ge Projelerinin ulusal kaynaklarla desteklendiği bir uluslararası işbirliği aracıdır. Ülkemizden bir kuruluş EUREKA Üyesi 44 ülkenin en az bir tanesinden en az bir ortakla başvuru yapabildiği bir fonlama mekanizmasıdır. EUREKA Network Projeleri için herhangi bir konu kısıtlaması bulunmamaktadır. Ayrıca sürekli açık olan başvuru sistemi yoluyla istenilen anda proje başvurusu yapılması mümkündür. EUREKA Network Projeleri kapsamında yapılacak başvurular ulusal fon kuruluşları tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak, bütün taraflarca desteklenmeye değer görülen projeler ulusal fonlarla desteklenecektir. TÜBİTAK, EUREKA Network Projeleri kapsamında sunulan projeleri TEYDEB 1509 programıyla desteklemektedir. 1509 programına sadece sermaye şirketleri başvuru yapabilmektedir. EUREKA projelerine katılan büyük ölçekli firmaların  projelerine %60 oranında, KOBİ’lere ise %75 oranında hibe destek sağlanmaktadır.

 

Bu çağrıda aşağıdaki teknoloji alanları öncelikli olmak üzere tüm alanlarda oluşturulan proje önerileri sunulabilecektir.

 

  • Medical Technology

  • Smart Mobility and logistics

  • Advanced Manufacturing

 

Son başvuru tarihi: 26 Eylül 2019

 

Çağrıya proje önermek isteyen Türk firmaların EUREKA başvurusuna ilaveten TÜBİTAK TEYDEB 1509 Programı’na ulusal başvuru yapmaları gerekmektedir. Çağrı takvimine uygunluk açısından bu başvurunun da 26 Eylül 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Sosyal Simge
  • Google+ Social Icon

Copyright © 2017 Hedef Arge Danışmanlık 

Designed by HEDEF ARGE