TÜBİTAK SAVTAG- HELOSON PROJE ÇAĞRISI

 

Çağrı kapsamında (1007-SAVTAG) bir program çerçevesinde (HELOSON) aşağıda tanımlı Denizaltı Savunma Harbi (DSH) yeteneklerinin yerli ve milli imkanlarla geliştirilmesi hedeflenmektedir. Tanımlanan yeteneklerin geliştirilmesi maksadı ile teknolojik hazırlık seviyesi 4-6 arasında olduğu değerlendirilen Ar-Ge yoğun birden çok iş paketinin gerçekleştirilmesi ve gerçek ortamda doğrulanması bu programın ana çatısı ve kapsamını oluşturmaktadır. Çağrının İhtiyaç Makamı (İM) Deniz Kuvvetleri Komutanlığıdır.

Söz konusu çağrı ile geliştirilmesi beklenen yetenekler şunlardır: 

1. İM envanterinde bulunan bir sınıf helikopterden seçilecek bir helikopter için aktif / pasif daldırılabilir sonar sistemi (Helikopter Sonar Sistemi) geliştirilecektir.

2. Muhtelif DSH ihtiyaçlarını karşılamak üzere çeşitli “SONOBUOY” sistemleri, alt sistemleri ve yazılımları geliştirilecektir. Projenin bu kısmında, belirli ve sınırlı adette:

a) Suüstü ve hava platformlarından döşenebilen aktif ve yönlü pasif  “SONOBUOY” prototipi,

b) “SONOBUOY” sinyal işleme sistemi (radyo alıcısı ile birlikte)

c) “SONOBUOY” Döküş Paterni Optimizasyon (SOPO)  ve planlama yazılımı ve mobil “SONOBUOY” simülatörü geliştirilecektir.

Müracaat edecek firmalarda “Savunma Sanayii Güvenliği Yönetmeliği”ne uygun olarak, “Milli Gizli Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi” şartı ile (dokümanları teslim alacak yetkilendirilmiş kurye dahil) projede çalışacak tüm firma personelinde “Kişi Güvenlik Belgesi” şartları aranacaktır. 

Bu çağrı kapsamında proje başvuruları 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak olup, proje önerileri için son başvuru tarihi 31 Ekim 2019 saat 17:00’dir.

Gizlilik sebebiyle çağrı metni paylaşılmamaktadır. "Tesis Güvenlik Belgesi" ve aşağıda yer alan "Çağrı Belgesi Talep Formu"nu doldurup TÜBİTAK'a iletmeniz halinde çağrı metnini temin edebilirsiniz.

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Sosyal Simge
  • Google+ Social Icon

Copyright © 2017 Hedef Arge Danışmanlık 

Designed by HEDEF ARGE