MANUNET 2019 ÇAĞRISI

MANUNET, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından Horizon 2020 Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesidir. MANUNET projesinde Türkiye’yi TÜBİTAK temsil etmektedir.

MANUNET 2019 Proje Çağrısı, 14 Ocak 2019 tarihi itibari ile açılmıştır. Ön proje başvuruları 21 Mart 2019 - Merkezi Avrupa zaman dilimine göre saat 12:00’ye kadar elektronik olarak alınacaktır. 

Manunet projesi öncelikli olarak KOBİ’lere yönelik bir program olduğundan, oluşturulacak olan proje konsorsiyumlarında en az iki farklı KOBİ’nin yer alması ve en az bir yabancı proje ortağı kuruluşun olması şarttır.

MANUNET 2019 çağrısında projeleri başarılı bulunan Türkiye'den firmalara (Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri), TÜBİTAK tarafından 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı aracılığıyla hibe (geri ödemesiz) destek verilecektir. Hibe destek oranı büyük firmalar için %60, KOBİ’ler için %75’dir.

Çağrıya ait internet sayfasından (http://www.manunet.net) çağrıyla ilgili her türlü dokümana ve detaylı bilgilere erişilebilir, proje ortağı arayabilir, ortak arayan projeleri görebilirsiniz.

ÇAĞRIYA KATILAN ÜLKE VE BÖLGELER

Türkiye, Hollanda, Almanya, Basque Country – İspanya, Piedmont - İtalya, Romanya, Catalonia – İspanya, Asturias – İspanya, Wallonia – Belçika, Navarra – İspanya, Lüksemburg, Rusya, Gelderland – Hollanda, Overijssel – Hollanda, Castilla y León – İspanya.

ÇAĞRI KONULARI

  • Bilgi tabanlı mühendislik, üretimde bilgi ve iletişim teknolojilerin kullanımı (endüstriyel robotlar, bilgisayar destekli mühendislik ve tasarım, üretim otomasyonları, vb.)

  • Kaynakların verimli kullanımı ve geri dönüşüm de dahil olmak üzere; çevre ve enerji uygulamalarına yönelik üretim teknolojileri

  • Adaptif üretim teknolojileri

  • Eklemeli üretim teknolojileri

  • Üretimde yeni malzemeler (alaşım, yağ, kaplama, tekstil, inşaat, kompozit, yalıtım, vb.)

  • Yeni üretim metotları, komponentleri ve sistemleri,

  • Üretime yönelik diğer ürün ve teknolojiler

ÇAĞRI TAKVİMİ

MANUNET başvuru süreci, proje ön başvurusu (pre-proposal) ve proje önerisi (full proposal) olmak üzere 2 adımlı bir prosedürdür.

 

14 Ocak 2019: Çağrı Açılış Tarihi

21 Mart 2019, 12:00 CET: Proje ön başvurularının son teslim tarihi (1. Aşama)
04 Nisan 2019, 17:00 TSI: TEYDEB ön kayıt işlemlerinin PRODİS üzerinden tamamlanması (online), gerekli ön kayıt belgelerinin ve personel özgeçmişlerinin basılı olarak posta veya kurye ile TÜBİTAK’a gönderilmesi için son tarih. (1. Aşama Teydeb Başvurusu)

Mayıs 2019: Ön başvuru yapan kuruluşlara geri dönüş

11 Temmuz 2019, 12:00 CET: Proje önerilerinin son teslim ve başvuru tarihi. (2. Aşama Uluslararası başvuru)

25 Temmuz 2019, 17:00 TSI: Proje öneri başvurusunun Prodis üzerinden tamamlanması (online) için son tarih. (2. Aşama Teydeb Başvurusu)

Ekim-Kasım 2019: Desteklenecek projelerin seçimi

PROJE ÖNERİLERİNİN SUNULMASI

MANUNET başvuru süreci, proje ön başvurusu (pre-proposal) ve proje önerisi (full proposal) olmak üzere 2 adımlı bir prosedürdür. www.manunet.net internet adresindeki form ingilizce doldurularak ortak kuruluşlar adına, proje koordinatörü tarafından, 21 Mart 2019 (saat 12:00 CET) tarihine kadar proje ön başvurusu ve 11 Temmuz 2019 (saat 12:00 CET) tarihine kadar proje önerisi MANUNET sunucusuna yüklenecektir.​

​​

AYNI PROJEDE TÜRKİYE'DEN BİRDEN FAZLA KURULUŞ OLMASI

MANUNET’e sunulan bir projede Türkiye’den birden fazla kuruluşun yer alması halinde, bu kuruluşların 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programına ortak proje önerisi sunması gerekmektedir.

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Sosyal Simge
  • Google+ Social Icon

Copyright © 2017 Hedef Arge Danışmanlık 

Designed by HEDEF ARGE