INNOWWIDE- Uygunluk Değerlendirme Projeleri (VAP) 

INNOWWIDE Programı kapsamında Avrupa dışındaki ülkeleri hedefleyen Uygunluk Değerlendirme Projeleri (VAP) desteklemeye yönelik çağrı 1 Nisan 2019'da açılmıştır.

Proje önerileri 31 Mayıs 2019 tarihine kadar kabul edilecektir.

Destekleme oranı %70, max destek tutarı 60.000 Euro olmak üzere, proje üst limit sınırı 86.000 Euro’dur.  

 

INNOWWIDE NEDİR?

 

Yeni ve gelişmekte olan dış pazarlarda etkin bir şekilde rekabet edebilmek için Avrupa KOBİ'lerinin, Avrupa dışındaki stratejik ortaklarla ortaklı geliştirmesi gerekmektedir. INNOWWIDE pilot çağrısı, dünya çapındaki yerel paydaşlarla işbirliği içinde Uygunluk Değerlendirme Projelerine (Viability Assessment Projects-VAP) fon sağlayarak, Avrupa dışındaki pazarlarda Avrupa'daki yenilikçi çözümlerin varlığını artıracak koşulları yaratarak, yenilikçi Avrupa KOBİ'lerini uluslararası pazarlarda ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. Programda herhangi bir öncelikli alan sınırlaması bulunmamaktadır.

Uygunluk Değerlendirme Projeleri (VAP), yeni oluşan küresel değer zincirleri boyunca uluslararası, yenilikçi işletme çözümlerinin uygulanabilirliğini doğrulamaya yönelik kapsamlı, dengeli ve tutarlı bir ön teknik, pazar, yasal ve sosyoekonomik değerlendirme setidir.

Projeler hedef üçüncü ülkelerdeki işbirlikçi çözümlerin ve modellerin etkili dağıtımını destekleyebilecek veya engelleyebilecek temel çerçeve koşullarını tanımlamalı ve değerlendirmelidirler.

VAP projesi nasıl olmalıdır?

  • Yerel bir ortakla/alt yüklenici ile bir ortaklık kurulmalıdır; örneğin VAP odak ülkesinden veya ülkelerinden bir tedarikçi, müşteri, danışman, hukuk danışmanı, araştırma sağlayıcısı. (Odak ülkeler aşağıda verilmiştir)

  • Yenilikçi bir çözümün pratik, teknolojik ve ticari uygulanabilirliğini ve yerel koşulları ve talepleri nasıl karşılaması gerektiğini keşfetmek için gerekli aktiviteleri içermelidir.

  • Proje süresi en fazla 6 ay olmalıdır.

  • Kısa/orta vadede bu ülke ile potansiyel bir yenilikçi işbirliği projesinin ilk aşaması olarak kurgulanmalıdır.

 

Çağrı 3 kategorideki ülkeleri hedefliyor. Bu ülkeler ile ortaklıklar kurulabilir:

Gelişmiş Ülkeler: United States of America, Canada, Japan, Republic of Korea, Singapore, Taiwan, Australia, New Zealand –

Gelişmekte olan Büyük Ekonomiler: Brazil, Russia, India, China and Mexico

Gelişmekte olan ülkeler:  Afghanistan, Algeria, American Samoa, Angola, Argentina, Azerbaijan, Bangladesh, Belarus, Belize, Benin, Bhutan, Bolivia, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Cambodia, Cameroon, Cape Verde, Central African Republic, Chad, Chile, Colombia, Comoros, Congo (Democratic People’s Republic), Congo (Republic), Costa Rica, Côte d’Ivoire, Cuba, Djibouti, Dominica, Dominican Republic, Ecuador, Egypt, El Salvador, Eritrea, Ethiopia, Fiji, Gabon, Gambia, Ghana, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Buissau, Guyana, Haiti, Honduras, Indonesia, Iran, Iraq, Jamaica, Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kiribati, Kosovo4 , Kyrgyz Republic, Lao, Lebanon, Lesotho, Liberia, Madagascar, Malawi, Malaysia, Maldives, Mali, Marshall Islands, Mauritania, Mauritius, Micronesia, Mongolia, Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nepal, Nicaragua, Niger, Nigeria, Pakistan, Palau, Palestine5 , Panama, Papua New Guinea, Paraguay, Peru, Philippines, Rwanda, Samoa, Sao Tome and Principe, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Solomon Islands, Somalia, South Africa, South Sudan, Sri Lanka, St. Kitts and Nevis, St. Lucia, St. Vincent and the Grenadines, Sudan, Suriname, Swaziland, Tajikistan, Tanzania, Thailand, Timor-Leste, Togo, Tonga, Turkmenistan, Tuvalu, Ugan

 

Detaylı çağrı bilgi dokümanına aşağıdaki ekten ulaşabilirsiniz...

İlginizi çekmesi ve yukarıdaki odak ülkelerden birisi ile ortak bir çalışma planlamanız durumunda başvuru hazırlık süreçlerinize destek olmak isteriz.

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Sosyal Simge
  • Google+ Social Icon

Copyright © 2017 Hedef Arge Danışmanlık 

Designed by HEDEF ARGE